Типи ароматів

Зазвичай в парфумах використовується декілька типів ароматів. Для отримання багаторівневих та складних композицій їх поєднують між собою.

 

Квітковий

Це найпоширеніший тип аромату. Квітковий тип базується на ароматі однієї квітки або букету квітів. Часто поєднується зі свіжими, фруктовими та лісними нотами.

 

Фруктовий

В основі фруктового аромату є аромати яблука, абрикоса, персика, мандарину, ананасу, папайї, чорної смородини, лісових ягід, і зрідка кокосу. Фруктові аромати часто поєднуються в композиції з квітковими,  утворюючи солодкуваті аромати.

 

Цитрусовий

Цитрусові аромати створюються на основі масел цитрусових: лимону, апельсину, грейпфруту, бергамоту. В парфумерних композиціях часто використовуються разом з трав'яними, пряними та квітковими ароматами.

 

Зелений

Зелені аромати передають ароматичні акорди зелених лісів та лугів. При їх створенні використовуються масла вічнозелених дерев (сосна, ялівець, ялина) в поєднанні із свіжістю зеленого листя, ароматом свіжоскошеної зеленої трави та запахами лаванди, шалфею, гіацинту, гальбануму, капуцину.

 

Свіжий (Водний, Озоновий)

В цьому типі не використовується природніх ароматів, використовуються повністю хімічно синтезовані аромати, які передають свіжість морського бризу, аромат океанських вод, свіжого вранішнього гірського повітря.

 

Пряний

Для ароматів пряного типу використовуються різні прянощі: гвоздика, чорний, рожевий, білий перці, кориця, імбир, кардамон та коріандр, які поєднуються з пряними нотами квітів гвоздики та лаванди.

 

Фужерний

Аромат фужерного типу поєднує в собі запахи лаванди, герані, бергамоту, свіжої зелені з ароматами деревини та дубового моху. Парфуми фужерного типу мають свіжий, ледь гіркуватий аромат.

 

Древесний

Для створення цих терпких, екзотичних ароматів використовують масла дерев: сандал, кедр, мірт, трояндового куща, ветівера і пачулі. Саме древесні аромати є хорошими закріплюючими елементами парфумної композиції, тому вони використовуються як база в багатьох парфумах.

 

Шипровий

В основі шипрових парфум є букет ароматів з шалфею, лаванди, бергамоту, пачулі, дубового моху та ладанника. Цей тип аромату характеризується поєднанням солодкого запаху зі свіжими домішками вишуканої гірчинки.

 

Східний (Орієнтальний, Амбровий)

Аромати східного типу - це теплі, огортаючі аромати. Вони мають дуже густий та насичений аромат, від чого можуть бути дещо важкуватими. В східних ароматах поєднуються запахи жасміну, флердоранжу, ветівера, ірису, пачулі, мускусу, амбри, смол, бурштину та ванілі.

 

Мускусний

В мускусних ароматах ноти мускуса мають найвище звучання, тобто запах мускуса є провідним у ароматі. Це вишукані та екзотичні аромати, які надають таємничості та загадковості його власнику.

 

Шкіряний

В основі шкіряного типу присутні запахи диму, натуральної шкіри, горілої деревини та тютюну в поєднанні з екстрактом березової кори, ялівця та смол. Це дорогий та респектабельний аромат, який асоціюється із запахом дорогих шкіряних меблів, шикарного портмоне і використовується в основному у чоловічих парфумах.

 

Альдегідний

Альдегіди, які лежать в основі альдегідних ароматів - це синтезовані хімічні елементи. Завдяки присутності альдегідів в композиції, парфуми отримують ні з чим не зрівняний "шипучий" аромат шампанського. Перші парфуми, в яких було використано альдегіди - це CHANEL №5. 

Повернутися у Довідник


 

 

Бажаємо вам приємних покупок! Живіть яскраво!