Аромати


Амбра

Компонент тваринного походження. Вона виділяється з кишечника кашалота у вигляді воскоподібної сірої речовини. Перед використанням в парфумерії, амбра проходить обробку - її довгий час відмочують у соленій воді, поки вона не набуде білого кольору і характерного запаху. Запах білої амбри важко точно описати: він нагадує і мускус, і тютюновий дим, і деревину, і смоли. Амбра є хорошим закріплювачем ароматів, тому її використовують в багатьох парфумних композиціях в базі.

 

Амбретта

Вічнозелений кущ висотою півтора метра, з крупними жовтими квітами та пурпурною серцевиною. Рослина розповсюджена в Індії. Для виготовлення ароматного масла використовується насіння амбрети. Аромат масла, яке використовують в парфумерії - насичений солодкий, мускусно-квітковий.

 

Аміріс

Смолиста рідина, що виділяється з кори тропічного дерева, яке розповсюджене на схилах гір острова Гаїті. Аміріс має сухий аромат, що нагадує горілу деревину.

Ангеліка

Парасолькова рослина з жовто-зеленими квітами та грубим стовбуром, яка досягає у висоту 2,5 метрів. Росте у Європі, на Заході Сибіру та на Півночі Кавказу. Для парфумів використовують масло з коріння цієї рослини, яке має запах свіжої зелені, землі та мускусу.

Аніс

Трав'яна рослина з білими дрібними квітами, що досягає метрової висоти. У дикому вигляді росте в Греції та Єгипті. Зараз культивується в Китаї, Індії, Мексиці та Іспанії. Має солодкий, теплий аромат.

Бадіян

Походить від китайського анісу, в Китаї його ще називають "зелений аніс". Запах бадіяну дуже схожий на анісовий, але є значно різкішим.

Бензоїнова смола

Її збирають, роблячи надріз в корі стіраксового дерева. Батьківщиною стіраксового дерева є Ява, Суматра і Тайланд. Аромат бензоїнової смоли є солодким, нагадує ваніль.

Бергамот

Дерево підсімейства помаранчевих з плодами жовто-зеленого кольору, що схожі на маленькі апельсини. Бергамот отримав свою назву на честь італійського міста Бергамо, де почали його вирощувати. Аромат у бергамоту - цитрусовий, свіжий.

Боби тонка

Плоди високого тропічного дерева з крупним еліпсоподібним листям та фіолетовими квітами. Боби тонка походять в Південної Африки (Венесуелла, Гвіана, Бразилія). Запах бобів тонка нагадує аромат свіжоскошеної зеленої трави.

Ветівер

Рослина, що є родичем лимонної трави, цитронелли та деяких інших ароматних трав. Зростає ветівер в Індії та на Шрі-Ланці. Ароматне масло отримують з коріння ветівера. Ветівер володіє глибоким, тонким ароматом димного запаху з вираженим лимонним відтінком.

Гальбанум

Смола, яку отримують з бруньок, листя та гілок високої рослини сімейства парасолькових. Росте ця рослина в основному в Ірані та Афганістані. Габанум володіє сильним запахом зелені з древесними та бальзамічними нотками.

Гарденія

Декоративний кущ з духмяними білими квітами. Росте на Далекому Сході, в Індії та Китаї. Для парфум використовують масло абсолют, яке отримують з сухих квітів куща. Має насичений солодкий квітковий аромат.

Гвайякове дерево

Дикоросле тропічне дерево висотою до 4 метрів, із щільною деревиною. Росте в Південній Африці (Парагвай, Аргентина). Характерний запах - глибокий, сильний землянистий аромат з відтінком диму та ванілі.

 

Геліотроп

Росте у вигляді чагарника, напівчагарника та трави. Має дрібненькі квіти, зібрані в завитки білого та фіолетового кольорів. Росте в тропічних та субтропічних областях. Ароматичні масла добувають з квітів геліотропу. Геліотроп має дуже приємний ванільно-вишневий запах, що нагадує здобну випічку з вишнею.

 

Елемі

Тропічне дерево, висотою до 30 метрів. Росте на Філіппінах та Молуккських островах. З кори дерева добувають смолу, а з смоли ефірне масло. Його аромат нагадує запах ладану з відтінком лимону.

Естрагон

Багатолітня трав'яна рослина з вузьким ніжним листям та дрібними жовтувато-зеленими квітами. Досягає більше метра у висоту. Росте в Європі, на Півдні Росії та на Заході Азії. Масло виробляють у Франції, Голландії, Угорщині та США. Аромат має трав'яний, схожий на анісовий. 

Іланг-Іланг

Добувають ефірне масло іланг-іланг з квітів тропічного дерева, яке росте на Філіппінах, Яві, Суматрі та Мадагаскарі. На місцевому діалекті назва означає "квітка квітів". Має важкий солодкий аромат. Рекомендовано змішувати його з свіжими цитрусовими ароматами для компенсації густоти солодкого аромату.

Кардамон

Багатолітня рослина сімейства імбирних. Схожа на тростину, висотою до 4 метрів, з довгим шовковистим листям та жовтими квітами. Росте в тропічних районах Азії, особливо розповсюджена на Півдні Індії. Аромат солодкий, пряний, схожий на аромат гірких цитрусових.

Кассія

Вічнозелене дерево висотою до 20 метрів, з дрібними білими квітами. Росте на Південному Сході Китаю, а також в Індії та В'єтнамі. В Китаї її часто називають "китайською корицею". Кассія має солодкий, древесно-пряний аромат.

Кипарис

Вічнозелене високе дерево пірамідної форми, розповсюджено в Середземних країнах. Має тверду, міцну деревину помаранчевого кольору і сіро-коричневі шишки. Аромат древесний, смолянистий, терпкий, злегка пряний.

 

Клементин

Гібрид мандарину з апельсином. Плоди клементину схожі на мандарини, лише мають яскравіше помаранчеве забарвлення та солодші на смак. Аромат мають цитрусовий.

Лабданум

Смола, що зібрана з таких рослин як ладанник благородний або цитрус. Це невисокі, вічнозелені кущі з липким, смолистим, щільним листям. Ростуть в Греції, Італії та Іспанії. Має бальзамічний аромат, який нагадує запах амбри та натуральної шкіри.

 

Лічі

Тропічний фрукт, його батьківщиною є Китай. Лічі має солодкуватий, з легкою кислинкою смак та аромат трояндових пелюсток.

 

Миро

Смола, яка виділяється з кори маленького дерева з вузлуватими гілками та дрібними білими квітами. Росте в напівпустельних районах Лівії, Ірану, також вздовж узбережжя Червоного моря, та в різних районах Північно-Східної Африки. Має тонкий, терпкувато-гіркуватий аромат.

Мірт

Високий кущ або маленьке деревце, яке походить з Північної Африки та Ірану, але зараз культивується усюди в Середземномор'ї. Володіє терпкуватим ароматом екзотичних фруктів.

Мускус

Має два походження: тваринний та рослинний. Тваринний мускус - це рідина, яка виробляється залозами деяких тварин для помітки території. Рослинний мускус міститься в корінні ангеліки, насінні амбретти та гібіскусу, частині гальбанума. Мускус має своєрідний специфічний запах і підсилює та надає глибини ароматам, з якими його змішують. Також мускус використовують в парфумах як хороший закріплювач аромату.

Неролі

Масло неролі отримують з квітів гіркого апельсину. Названо на честь італійської принцеси, яка використовувала його у якості улюблених парфум. Аромат в неролі гіркувато-солодкий, з терпкою перчинкою.

 

Османтус

Вічнозелена листяно-квіткова рослина сімейства Маслинових. Росте переважно в тропічних районах Азії, від Кавказу до Японії. Цвіте білими, дуже ароматними квітами. Аромат абрикосово-фруктово-ягідний, з легкою кислинкою.

 

Пачулі

Багаторічна кущовидна трав'яниста рослина, висотою до 1 метра, з жорстким ворсистим стеблом, крупними пір'ястим ароматним листям та білими з пурпуровими вкрапленнями квітами. Рослина походить з тропічних районів Азії (Індонезія, Філіппіни). Пачулі має доволі гострий гіркуватий димно-смолистий запах.  

 

Петітгрейн

Масло петітгрейн отримують з листя дерева гіркого помаранча. Масло найвищої якості отримують з Південної Франції. Певний час масло екстрагували з незрілих апельсинів, коли плоди були розміром з вишню. Звідси і пішла назва petitgraines, яка перекладається з французької як "маленькі зерна". Має аромат свіжих зелених фруктів.

 

Плюмерія (франжипані)

Тропічне квітуче дерево, яке виростає у висоту до 5 метрів. Цвіте білими, рожевими або жовтими квітами. Росте на Карибських островах, в Центральній Америці та Мексиці. Квіти плюмерії мають приємний фруктово-квітковий аромат з цитрусовими, персиковими і кремовими нотками.

 

Полісандр

Цінна тверда деревина деяких тропічних дерев.

Рожеве дерево

Різні види рожевих дерев ростуть у Гвіані, Бразилії та Перу. Вічнозелене тропічне дерево з корою та деревиною червоного кольору та жовтими квітами досягає до 40 метрів у висоту. Існує багато видів дерев, з який отримують рожеву деревину, але ароматичне масло виділяють тільки з Aniba rosaeodora та кайєнського рожевого дерева, яке росте в Французькій Гвіані. Масло володіє ніжним солодкуватим, древесно-квітковим ароматом з пряним відтінком, схожим на запах трояндового масла з пелюсток троянди.

Самбак

Кімнатний жасмин. Має аромат таки й же як дикорослий жасмин.

 

Сандал

Сандалове дерево - це вічнозелене паразитичне дерево, висотою до 9 метрів з коричнево-сірим стовбуром та великою кількістю гладких та гнучких гілок. Воно паразитує, присмоктуючись до коріння інших дерев. Сандалове дерево росте в Індії та на різних островах Індійського океану. Для отримання ефірного масла  використовують тільки дерева старші 30 років. Стовбури залишають лежати в лісі, допоки зовнішню частину не з'їдять мурахи і використовують тільки серцевину. Аромат - древесно-бальзамічний, мускусний, терпкуватий, димний, гіркувато-древесний.

Стефанотіс

Ароматичне масло отримують з квітів рослини стефанотіс - вічнозеленої ліани з білими ароматними квітами. Розповсюджений стефанотіс на острові Мадагаскар та на островах Малайського архіпелагу. В Європі отримав назву "мадагаскарський жасмин". Аромат ніжний, квітковий.

 

Страстоцвіт (пассіфлора)

Декоративна ліана з вусиками на стеблах, якими вона міцно чіпляється до опори. Страстоцвіт цвіте красивими, великими ароматними квітами і має смачні невеличкі плоди. Квіти мають ніжний ванільний аромат. Плоди невеликі з ароматною, солодкою і соковитою серединкою.

Танжерин

Відноситься до того ж ботанічного виду, що і мандарин, його плоди схожі за формою та розміром на мандарини, але мають яскраво виражений помаранчевий колір, на відміну від жовтуватого мандаринового. Батьківщиною танжерину є Китай. Має свіжий, м'який апельсиновий аромат.

Тикове дерево

Дерево сімейства вербенових, висотою до 40-50 метрів з крупним листям, цвіте дрібними квітами. Росте в лісах Азії - від Індії до Індонезії. 

 

Тубероза

Багатолітня рослина з висотою до пів метра та великими білими квітами, схожими на лілії. Походить тубероза з Центральної Америки, а зараз активно культивується на Півдні Франції поблизу міста Грасса. Ароматичне масло отримують з квітів рослини. Аромат має насичений, важкий, солодко-квітковий.

 

Флердоранж

Квіти апельсинового дерева. Сама назва походить від французького "fleur d'orange" - квітка апельсину. Запах флердоранжу нагадує жасмін, але з терпким медовим відтінком.

 

Юзу

Один з видів цитрусових, який є дуже популярним в Японії, його навіть називають "японський лимон". Плоди юзу ростуть на однойменному кущі або невеликому вічнозеленому дереві, висотою біля 4 метрів. Плоди юзу схожі на мандарини темно-зеленого або золотисто-жовтого кольору. На смак юзу кисліші за лайм або лимон. Аромат цитрусовий з терпкими, хвойними та квітковими нотками.

Повернутися у Довідник 


 

Бажаємо вам приємних покупок! Живіть яскраво!